Sportske novosti

Liga nacija: Reprezentacija BiH na Grbavici savladala Sjevernu Irsku

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je na Grbavici u trećoj utakmici Lige nacija slavila protiv Sjeverne Irske rezultatom 2:0, javlja Anadolu Agency (AA).

Selekcija BiH je povela u 27. minuti golom Edina Džeke koji je pogodio na asistenciju Edina Višće.

Džeko je ponovo u 73. minuti, nakon asistencije Miralema Pjanića, udvostručio prednost reprezentacije BiH.

Obje ekipe su do kraja imale po još nekoliko izglednih prilika, ali se rezultat nije mijenjao pa je BiH osvojila važna tri boda u utrci za prvo mjesto u Grupi 3 Lige B.

Zmajevi nakon tri utakmice u Ligi nacija imaju svih devet bodova, dok je Sjeverna Irska posljednja bez bodova. Austrija je na drugoj poziciji s tri boda iz dva odigrana meča.