Sportske novosti

Kvalifikacije za SP 2022: BiH slavila važnu pobjedu protiv Kazahstana

- Dvostruki strijelac u važnoj pobjedi "zmajeva" na gostovanju u Nur Sultanu bio je Smail Prevljak

Reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je selekciju Kazahstana rezultatom 2:0 u izuzetno važnom meču kvalifikacija za plasman na Svjetsko prvenstvo koje se naredne godine igra u Kataru, javlja Anadolu Agency (AA).

Izabranici selektora BiH Ivoyla Peteva bolje su otvorili utakmicu na stadionu “Astana Arena” u Nur Sultanu i poveli golom Smaila Prevljaka u 25. minuti.

Kazahstanci su početkom drugog poluvremena pokušali preseliti igru na polovicu BiH, ali su se nastavile nizati šanse “zmajeva”, da bi Prevljak u 66. minuti pogodio za konačnih 0:2.

Nacionalni tim BiH je u Kazahstanu slavio uprkos velikim problemima s povredama šestorice standardnih reprezentativaca i neizdavanju viza za još četvoricu igrača.

Ipak, izabranici selektora Peteva su uspjeli slaviti važnu pobjedu i to prvu nakon 692 dana, što može biti motivirajuće tri dana uoči gostovanja u Ukrajini.

Lider Grupe D je selekcija Francuske koja je iz šest mečeva sakupila 12 bodova, a BiH je sada druga sa šest bodova iz pet utakmica. Ukrajina i Finska imaju po pet bodova, s tim što su Finci odigrali samo četiri utakmice. Kazahstanci su na dnu tabele sa tri boda.

Danas s početkom u 18 sati u Helsinkiju se igra i meč Finske i Ukrajine.