Sportske novosti

Bh odbojkaši osvojili srebro na Paraolimpijskim igarama u Riju

U finalu Paraolimpijskih igara u Riju, reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci sastala se s reprezentacijom Irana i ostvarila poraz te se morala zadovoljiti srebrenom medaljom, javlja Anadolu Agency (AA).

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci poražena je u finalu Paraolimpijskih igara od Irana rezultatom 3:1, po setovima 25:21, 21:25, 25:18 i 25:15.

Početak utakmice počeo je loše za Bosnu i Hercegovinu. Iran je poveo s 1:0 u setovima, ali su izabranici selektora Mirze Hrustemovića uspjeli poravnati rezultat, pa je na kraju drugog seta bilo 1:1.

U trećem setu vodila se velika borba, ali više od igre pokazali su reprezentativci Irana, kojima se reprezentativci BiH nisu mogli dosljedno suprotstaviti ni u četvrtom setu, pa je konačan rezultat bio 3:1 za iransku momčad.