Sportske novosti

Uspjeh taekwondo reprezentacije BiH u Turskoj

Kadetska taekwondo reprezentacija Bosne i Hercegovine je učestvovala na 5. Međunarodnim dječijim sportskim igrama održanim od 19. do 24. aprila u turskom gradu Konya. Grad Konya je ugostio 850 učesnika iz 22 zemlje.

Taekwondo tim iz Bosne i Hercegovine nastupio je sa osam takmičara: Merjema Fejzić, Šejla Vehab, Amina Hasić, Kerim Ahmedspahić, Nedžad Husić, Andrej Andrić, Danijela Đukić i Stefani Banjac.

U izuzetno jakoj konkrenciji naš tim uspio je osvojiti dvije medalje. Merjema Fejzić, iz Taekwondo kluba “Nur” Kakanj, je u kategoriji do 47 kg osvojila 3. mjesto. Amina Hasić, iz Taekwondo kluba “Zlatni ljiljani”, je u kategoriji preko 55 kg osvojila 2. mjesto.

Reprezentaciju su predvodili Predsjednik Taekwondo saveza BiH Ahmet Dilek i treneri Goran Teofilović i Hamza Malbašić.