Sportske novosti

Kirin kup: BiH u finalu savladala domaći Japan

Iako je Japan poveo, izabranici Mehmeda Baždarevića odigrali su odličnu utakmicu i uspjeli napraviti preokret pred 40.000 domaćih navijača na stadionu u Osaki Fudbalska reprezentacija BiH osvojila je Kirin kup pobijedivši u finalu rezultatom 2:1 (1:1) domaću selekciju Japana, koju sa klupe vodi bh. trener Vahid Halilhodžić, javlja Anadolu Agency (AA).

Iako je Japan poveo, izabranici Mehmeda Baždarevića odigrali su odličnu utakmicu i uspjeli napraviti preokret pred 40.000 domaćih navijača na stadionu u Osaki.

Japance je u vodstvo doveo Hiroshi Kiyotake golom u 28. minuti, da bi BiH odmah uzvratila s druge strane. Nakon udarca glavom Armina Hodžića i odbrane domaćeg golmana, na odbijenu loptu je natrčao Milan Đurić i izjednačio na 1:1.

Bh. fudbaleri su do potpunog preokreta došli u 66. minuti. Rezervista Miroslav Stevanović lijepo je uposlio Đurića koji postiže još jedan gol, svoj četvrti na Kirin kupu.

U utakmici za treće mjesto Danska je sa ubjedljivih 4:0 savladala Bugarsku. Strijelci su bili Morten Rasmusen i Christian Eriksen, koji je tri puta zatresao mrežu.

Ranije, u polufinalnim duelima Kirin kupa, Japan je sa 7:2 deklasirao Bugarsku, dok je BiH sa Danskom odigrala neriješeno 2:2, a potom slavila poslije izvođenja penala.