Sportske novosti

Bašić nakon velike borbe savladao Jazirija za pobjedu BiH protiv Tunisa

Pobjednik iz današnjih susreta susrest će se u drugom kolu sa boljim iz susreta između Turske i Bugarske  Trećeg dan prvog kola Druge grupe Euro-afričke zone Davis cupa koji se igra u Zenici Mirza Bašić je savladao Maleka Jazirija u pet dugih setova (5:7, 4:6, 7:6, 7:6, 6:3) i nakon velike borbe za pobjedu reprezentacije BiH protiv Tunisa, javlja Anadolu Agency (AA).

Prva dva seta je najbolji tuniski igrač je riješio u svoju korist rezultatima 5:7 i 4:6.

Naredna dva seta Bašić dobija nakon što je borba u oba seta traja duže od sat vremena i nakon dva neizvjesna tie-breaka. U trećem setu Bašić je bio pribraniji i uspio je pobijediti rezultatom 8:6 za ostanak u meču.

I četvrti set je donio tie-break, ovaj put maratonski koji je trajao ukupno 34 poena. Bašić je na kraju slavio rezultatom 18:16 nakon sat i pet minuta igre.

U odlučujućem petom setu Bašić odveo je Bosnu i Hercegovinu u drugo kolo Druge grupe EA zone rezultatom 6:3 i ukupnim rezultatom 3:2.

Podsjetimo, prvi dan Bašić je porazio Tunižanina Anisa Ghorbela rezultatom 6:2, 6:4, 6:2, dok je drugi meč Tomislav Brkić izgubio od Maleka Jaziria rezultatom 2:3 u pet setova i meču koji je trajao oko četiri sata.

U jučerašnjem dubl meču, par Bašić/Brkić savladali su par Jaziri/Mansouri rezultatom 3:2 u setovima čime su doveli u vodstvo Bosnu i Hercegovinu ukupnim rezultatom 2:1. Pobjedu je danas ovjerio Bašić protiv Jazirija.

Pobjednik iz ovog susreta igrat će u drugom kolu s boljim iz ogleda Turske i Bugarske.