Sportske novosti

Masters u Monte Carlu: Velika pobjeda Džumhura nad Berdychom

Nakon nedavne pobjede nad Rafaelom Nadalom na Mastersu 1.000 u Miamiju za bh. tenisera je ovo nova veoma vrijedna pobjeda kojom dokazuje da je sve bliži igračima iz samog vrha svjetskog tenisa Najbolje rangirani bh. teniser Damir Džumhur, trenutno 99. igrač svijeta, odigrao je sjajan meč u drugom kolu Masters turnira iz serije 1000 u Monte Carlu protiv sedmog reketa svijeta Čeha Tomasa Berdycha. Poslije velike borbe, koja je trajala preko dva i po sata Džumhur je ostvario veliku pobjedu slavivši sa 2:1, po setovima 6:3, 6:7 i 6:3, javlja Anadolu Agency (AA).

Nakon nedavne pobjede nad Rafaelom Nadalom na Mastersu 1000 u Miamiju za bh. tenisera je ovo nova veoma vrijedna pobjeda kojom dokazuje da je sve bliži igračima iz samog vrha svjetskog tenisa.

Džumhur je prvi set riješio u svoju korist sa 6:3, nakon što je napravio break za vodstvo 4:3. Do kraja seta je znao zadržati svoj servis i povesti sa 1:0 u setovima.

Na otvaranju drugog seta izgledalo je da će Berdych brzo slomiti otpor Džumhura jer je odmah poveo s 3:0. Ipak, Džumhur se u sedmom gemu vraća breakom i odvodi set u tiebreak. Ipak, Čeh je u tiebreaku odigrao svoj najbolji tenis danas i dobio ga s 7:1 za 1:1 u setovima.

Džumhura to psihički nije slomilo, Naprotiv, zaigrao je sjajno u odlučujućem setu koji je riješio u svoju korist sa 6:3 i za veliku pobjedu. Ovim trijumfom Džumhur se revanširao Berdychu za ubjedljive poraze u prethodna dva ogleda u Dohi (0:2) i na Australian Openu (0:3).

U trećem kolu bh. teniser sastaće se sa pobjednikom meča Pablo Cuevas – Miloš Raonić. Trijumfom u drugom kolu Džumhur je osvojio 115 ATP poena i zaradio 46.740 eura.