Ekonomija

Maja Mirković dvostruka „Zlatna značka“ u BBI banci

Maja Mirković iz Bihaća, dvostruka dobitnica priznanja Zlatna značka Univerziteta u Sarajevu od danas je zaposlenica BBI banke u Sektoru za pravne poslove. Naime, kako je i najavio generalni direktor BBI banke Amer Bukvić, na svečanoj ceremoniji dodjele diploma diplomantima i magistrima Univerziteta Sarajevo BBI banka zapošljava najbolje diplomante i magistre generacije 2015/16.

Maja Mirković trostruka je magistrica prava i jedna od najboljih magistrantica Pravnog fakulteta iz Sarajeva. Nova zaposlenica BBI banke jedna je od rijetkih osoba koja je u istoj akademskoj godini uspješno odbranila dva završna magistarska rada.

„Jedan od ključnih razloga zašto sam izabrala da karijeru započenem u BBI banci jeste činjenica da se radi o dinamičnom i perspektivnom okruženju koje stremi da okupi najbolje profesionalce u BiH“, kaže Maja.

Zapošljavanje najboljih diplomanata koji su tokom školovanja dobili Zlatne značke Univerziteta nastavak je projekta koji BBI banka kao društevno odgovorna institucija provodi na jačanju ekonomije BiH.

Zapošljavanjem u najbrže rastućoj banci u BiH dobitnici Zlatne značke dobit će priliku da razvijaju karijeru u banci čiji su dioničari među najvećim finansijskim institucijama na svijetu (Islamic Development Bank, Dubai Islamic Bank, Abu Dhabi Islamic Bank). BBI banka želi i ovim putem da pozove ovogodišnje dobitnike priznanja Zlatna značka koji su zainteresovani za posao u BBI banci da se do 31.12.2016. jave službi za kadrovske poslove BBI banke te pošalju kratku biografiju i motivaciono pismo, sa naznakom da se prijavljuju kao dobitnici priznanja Zlatna značka.

„Mi kao banka kroz brojne aktivnosti i projekte kontinuirano radimo na tome da omogući mladim ljudima da ostanu u Bosni i Hercegovini. Činimo sve što smo u mogućnosti da pomognemo, mladim obrazovanim ljudima da pokrenu vlastiti biznis i postanu poduzetnici. Također, ovdje želim naglasti da vjerujemo i podržavamo sistem meritokratije – dajemo prednost najboljim, onima koji imaju znanje, koji ostvaruju najbolje rezultate, podržavamo stručnost. U tom kontekstu je i ova naša odluka da posao u BBI banci ponudimo najboljima“, izjavio je na svečanoj ceremoniji dodjele diploma Amer Bukvić, direktor BBI banke. Bukvić je diplomantima i magistrima preporučio da prvih pet godina nakon završetka studija rade za privatni sektor i bave se poslovima koji su teži ali gdje se više može naučiti, jer će to znanje i iskustvo koristiti čitav život.

„Nakon toga, radite za sebe. Cilj nek vam bude poduzetništvo, da imate svoj biznis, da vi zapošljavate druge a ne da vas zapošljavaju. Neka vam model budu poduzetnici u svijetu poput Stiv Jobsa, Džek Moa, Bill Gejtsa, ili našeg Nijaza Hastora, koji je za 20 godina razvio poslovni sistem koji zapošljava 14.000 osoba u 36 zemalja, od čega 7.000 u BiH“, poručio je diplomatima Bukvić.

Za one koji se ipak odluče napustiti BiH, direktor BBI banke je savjetovao da odrede maksimalan limit od pet godina za ostanak u inostranstvu kako ne bi postali stranci u vlastitoj zemlji.

„Naravno za uspješno poduzetništvo potreban je odgovarajući ambijent. Mi kao banka smo spremni da damo svoj doprinos, a taj doprinos treba da daju svi od građana do medija i države, i da se kreira ambijent potreban za poduzetništvo. Moramo vjerovati u sebe i širiti pozitivnu priču. Morate imati u vidu da je također potrebno otkloniti mentalne barijere s ciljem objedinjavanja tržišta regiona. Ukoliko budemo djelovali kao jedno tržište, kao jedan region brže ćemo ući u EU i postati dio evropskog tržišta. To je ideja koju BBI banka promoviše putem Sarajevo Biznis Foruma“, istako je Bukvić. On je pozvao sve one koji imaju biznis ideju ili projekat da se jave BBI banci, a za najbolje će banka omogućiti predstavljanje investitorima na Sarajevo Business Forumu.

Direktor BBI banke najavio je i posebnu liniju finansiranja sa najboljim uslovima za nastavno osoblje Univerziteta u Sarajevu, te i na taj način dati podršku intelektualcima, profesorima i akademicima. Linija će omogućiti stambeno zbrinjavanje mladih kadrova na fakultetima, te staviti na raspolaganje finansiranje za njihovo dalje usavršavanje i ostale potrebe.

Akos.ba

Povezani članci

Back to top button