Sportske novosti

Bh. kadeti izborili nastup na EP u nogometu u Azerbejdžanu

Kadetska nogometna reprezentacija BiH izborila je nastup na Evropskom prvenstvu za igrače do 17 godina.

Kadetska nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine izborila je nastup na Evropskom prvenstvu za igrače do 17 godina u Azerbejdžanu.

Bh. kadeti danas su u posljednjem, 3. kolu turnira Elitne runde kvalifikacija u Tbilisiju poraženi od Rusije sa 2:1, ali su se zbog dvije pobjede protiv Gruzije i Italije uspjeli plasirati na EP, prenosi Fena.

Rusija je povela u 12. minuti golom Latseviča, Hadžić je izjednačio u 25. minuti, a pobjedu Rusima donio je Grulev u 66. minuti.

U 1. kolu izabranici selektora Sakiba Malkočevića savladali su domaćina turnira Gruziju sa 2:1, dok su u 2. kolu bili bolji od Italije 1:0.

Prvo mjesto u Trećoj grupi izborila je Italija sa šest bodova, isti broj bodova osvojile su ekipe BiH i Rusije, ali su bh. kadeti bili drugi zbog bolje gol razlike.

Historijski uspjeh bh. nogometa ostvarili su: Filip Dujmović, Filip Vasilj, Benjamin Mušija, Amir Velić, Nikola Vuletić, Amar Ragipović, Nermin Hajdarević, Amar Beširević, Milan Mirić, Rijad Sadiku, Saša Perić, Ergin Mehuljić, Anel Šabanadžović, Ševkija Resić, Predrag Vladić, Stefan Kovač, Nedim Hadžić, Jasmin Čeliković, Demirel Veladžić, Tomas Dadić, Benjamin Hadžić, Edis Smajić i Luka Knežević.