Sportske novosti

Kvalifikacije za SP 2022: BiH remizirala protiv Ukrajine

- Reprezentacija BiH je u drugo poluvrijeme ušla veoma silovito te je nakon nekoliko odličnih prilika uspjela izjednačiti golom Ahmedhodžića u 77. minuti

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u utakmici kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. u grupi “D” remizirala je u Lvivu potiv domaćina Ukrajine rezultatom 1:1, javlja Anadolu Agency (AA).

Ukrajinci su poveli golom Yarmolenka u 15. minuti.

Fudbaleri BiH su u nastavku imali nekoliko sjajnih prilika, koje ipak nisu uspjeli realizirati, pa se na odmor otišlo kod rezultata 1:0 za domaću selekciju.

Reprezentacija BiH je u drugo poluvrijeme ušla veoma silovito te je nakon nekoliko odličnih prilika uspjela izjednačiti golom Ahmedhodžića u 77. minuti.

Rezultat se do kraja nije mijenjao te je utakmica završena remijem.

Lider grupe “D” je Francuska sa 12 bodova, Ukrajina ima devet, Finska osam, Bosna i Hercegovina sedam, a Kazahstan tri boda.