Sportske novosti

Ismail Barlov osvojio srebro na Paraolimpijskim igrama u Parizu

Sjajni bosanskohercegovački paraplivač Ismail Barlov (13) osvojio je srebrenu medalju na Paraolimpijskim igrama u Parizu, javlja Anadolu.

Barlov se takmičio u disciplini 50 metara prsno i u finalnoj utrci zauzeo drugo mjesto s vremenom od 1:02.74, a od njega je bio bolji samo predstavnik Meksika Arnulfo Castorena.

Barlov se jutros u finale ove discipline plasirao tako što je bio treći u kvalifikacijama s vremenom od 1:04.06.

Bosanskohercegovački paraolimpijac je ranije u Parizu nastupio i u disciplini 150 metara mješovito, kada je u kvalifikacijama bio desetoplasirani u konkurenciji 13 plivača što nije bilo dovoljno za plasman u finale.