Vi ste ovdje
Home > Sport i zdravlje > Sportske novosti > Vahin Alžir pobjedio nakon 32 godine: Na pragu osmine finala Mundijala

Vahin Alžir pobjedio nakon 32 godine: Na pragu osmine finala Mundijala

Ekipa Alžira koju vodi Vahid Halilhodžić, je briljirala u prvom dijelu, kada su postigli tri pogotka.

Reprezentacija Alžira ili Pustinjske lisice savladala je Južnu Koreju rezultatom 4:2, javlja..
Nogometaši Alžira su nakon 32 godine ubilježili pobjedu na SP-u, svladavši Južnu Koreju u susretu drugog kola skupine H na Mundijalu u Brazilu, ali i postali prva afrička reprezentacija koja je dala četiri gola na utakmici svjetskog prvenstva.

Prvi gol za Alžir dao je Islam Slimani u 26. minuti,  a dvije minute kasnije Rafik Halliche povećao je rezulatat na 2:0.  Prije kraja prvog poluvremena, u 38. minuti, Alžirci su još jednom zatresli mrežu Južne Koreje i tako povećali vodstvo na 3:0.

Južna Koreja svoj prvi gol na ovoj utakmici postigla je u 50. minuti, a dao ga je Son Heun Min.

U 62. minuti utalmice Alžir je postigao i četvrti gol, a dao ga je Acine Brahimi.

Drugi gol za Južnu Koreju postigao je Koo Jacheol u 72. minuti, javlja Anadolija.

U posljednjem kolu, koje je na rasporedu 26. lipnja, igraju Južna Koreja – Belgija i Alžir – Rusija. Dvoboj Alžiraca i Rusa trebao bi odlučiti o drugom putniku u osminu finala.