Sportske novosti

Sarajevski derbi: Željezničar odnio tri boda s Koševa

Fudbalski klub Željezničar savladao je ekipu Sarajeva rezultatom 0:1, u 112. vječitom debiju odigranom večeras na Olimpijskom stadionu Asim Ferhatović Hase – Koševo, u sklopu petog kola Premijer lige BiH, javlja Anadolu Agency (AA).

Stvari su po domaćina krenule naopako već u trećoj minuti utakmice kada je fudbaler Sarajeva napravio penal nad Goranom Zakarićem, te dobio crveni karton. Zeba je bio precizan s bijele tačke te svoj tim doveo u vodstvo.

Ono što je također obilježilo prvo poluvrijeme jeste i isključenje Sinana Ramovića, iz redova Željezničara, koji je dobio dva žuta kartona u svega nekliko minuta. Obje ekipe na odmor idu s igračem manje, a rezultat je bio 0:1.

U drugom poluvremenu, u 51. minuti u redovima Sarajeva u igru je ušao Nedim Hadžić, koji je svega četiri minute kasnije oboren u kaznenom prostoru. Rahmanović šutira s bijele tačke, no bio je to prilično loš šut, koji golman Željezničara Kjosevski brani bez problema. Rahmanović je prokockao priliku da “bordo” tim dođe do izjednačenja.

Nešto bolja igra Sarajeva u nastavku utakmice, u 66. minuti Ahmetović, na odličnu asistenciju s desne strane, šutira glavom prema praznom golu, no nije imao sreće. Nije bilo promjene rezultata do kraja utakmice, Željezničar s tri boda odlazi kući.