Sportske novosti

Sarajevo i u revanšu savladalo Banants za plasman u drugo pretkolo Europske lige

Nogometaši Sarajeva su na stadionu Koševo u revanšu prvog pretkola Evropske lige savladali armenski Banants Yerevan rezultatom 3:0 te s ukupnih 5:1 iz obje utakmice prošli u naredno kolo, javlja Anadolu Agency (AA).

Sarajevo je bilo bolji protivnik tokom čitavog meča, a prvi pogodak su postigli u 31. minuti kada je Mujakić iz peterca loptu poslao u mrežu gostujućeg tima.

Nakon samo sedam minuta igre bh. predstavnik je već vodio s 2:0 golom Ahmetovića koji je pogodio na asistenciju Hebibovića, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Sarajevo je nastavilo s napadima i u nastavku meča, a jedan od njih su uspjeli pretvoriti i u pogodak u 72. minuti kada je Ševkija Resić bio precizan.

Bh. predstavnik je do kraja meča uspio sačuvati veliku prednost i tako izboriti plasman u drugo pretkolo Europske lige.

Podsjetimo, izabranici Husrefa Musemića u prvom meču u Armeniji kod ekipe Banantsa pobijedili su rezultatom 2:1.

Sarajevo će u drugom pretkolu igrati protiv Atalante ili Fiorentine u zavisnosti od ishoda sutrašnje odluke o nastupu Milana u Europi.