Sportske novosti

Rukometaši BiH savladali Švicarsku za plasman u baraž

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine izborila je plasman u baraž za Svjetsko prvenstvo savladavši večeras Švicarsku u tuzlanskom Mejdanu, javlja Anadolu Agency (AA).

Rukometaši BiH su slavili veliku pobjedu protiv Švicaraca rezultatom 21:15. Bila je to pobjeda za prvo mjesto u grupi 6 i plasman u baraž za prvenstvo naredne godine u Danskoj i Njemačkoj.

Heroj bh. selekcije večeras bio je golman Benjamin Burić koji je odbranio čak 20 udaraca švicarskih rukometaša.

Prvo poluvrijeme BiH je dobila rezultatom 11:6 uz, prije svega, sjajnu igru u odbrani koja je Švicarce ograničila na tek šest golova.

Drugo poluvrijeme u sjajnoj atmosferi tuzlanskog Mejdana donijelo je puno zanimljiviji rukomet i veliku neizvjesnost.

Nakon što su u 38. minuti imali šest golova prednost (13:7) rukometaši BiH su dopustili Švicarcima da smanje prednost na gol zaostatka u 51. minuti (16:15).

Ipak predvođeni sjajnim Burićem BiH je uspjela napraviti razliku i doći do pobjede.

BiH je u grupi 6 završila prva s tri pobjede i porazom.