Sportske novosti

Rijeka: Mija Ukropina osvojila peto mjesto na Evropskoj Univerzijadi

Evropska Univerzijada se održavala u Rijeci i Zagrebu od 12. jula, a završila se 25. jula, a taekwondo je bio na programu od 22. – 25. jula u Rijeci. U taekwondou nastupilo je 92 univerzitata iz 43 zemlje. Selekciju Univerziteta u Sarajevu činilo je pet takmičara, među kojima je i Mija Ukropina.

Mija Ukropina je sa Fakulteta sporta i tjelesnog odgoja, te je od 22-25. jula nastupila na Evropskoj Univerzijadi. Imenova je u konačnici zauzela 5. mjesto u kategoriji +73kg.

Prva borba protiv Njemačke završila je rezultatom 11-9, drugu borbu za medalju izgubila je od Velike Britanije rezultatom 0-1.

Takmičare je vodio trener Ante Šegedin, a predstavnik sudijske organizacije Univerziteta u Sarajevu, Belmir Berberović.

“Ovo je moj prvi poraz u 2016 godini u TKD. Ove godini sam potvrdila titulu državne prvakinje te tim osigurala svoje mjesto u reprezentaciji Bosne i Hercegovine, pored toga nastupila sam na pet međunarodnih takmičenja gdje sam zauzela prvo mjesto. Moje slijedeće takmičenje sa reprezentacijom Bosne i Hercegovine je Balkansko prvenstvo u Bugarskoj” izjavila je Mija za portal Akos.ba.

“Jako malo mi je falio da osvojim medalju na Evropskoj Univerzijadi na žalost niz drugih okolnositi uticalo je na moju koncentraciju za takmičenje. Nisam imala organizovan prijevoz do Rijeke, te sam sama putovala autobusom gdje sam 15 sati putovala u jednom pravcu, pored toga sedam dana prije takmičenja nisam znala da li idem na takmičenje jer nisam imala sredstva za finansiranje takmičenje. Sve troškove takmičenje snosili su sami takmičari. Jedan dio mojih troškova finansirala je Općina Hadžići gdje im se ovim putem zahvaljujem, također kompanija Edal coffee iz Hrvatske jednim djelom učestvovala je u finansiranju mog odlaska na Evropsku Univerzijadu u Rijeku”, istakla je Mija Ukrupina za portal Akos.ba.