Sportske novosti

Reprezentacija Bosne i Hercegovine na Bilinom Polju pobijedila Lihtenštajn sa 5:0

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je u grupi ”J” u okviru 5. kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2020. godine, na Bilinom Polju u Zenici pobijedila selekciju Lihtenštajna sa visokih 5:0, javlja Anadolu Agency (AA).

Bh. selekcija je povela već u 11. minuti golom Amera Gojaka koji je pogodio nakon asistencije Edina Džeke.

Nogometaši BiH su u nastavku imali još nekoliko dobrih prilika, ali gola nije bilo pa se na odmor otišlo kod minimalne prednosti bh. tima.

Izabranici Roberta Prosinečkog su u drugom dijelu igre nastavili s napadima, a do novog gola su došli tek u 80. minuti kada se lopta nakon udarca Harisa Duljevića odbila od dva igrača Lihtenštajna i završila u mreži gostiju za 2:0.

Džeko je u 86. minuti nakon centaršuta Gojaka iz kornera pogodio za 3:0. Samo minut kasnije Edin Višća je postigao novi gol za Zmajeve, a Gojak je u 89. pogodio za konačnih 5:0.

U istoj grupi, reprezentacija Finske je u Tampereu pobijedila Grčku sa 1:0, dok je reprezentacija Armenije u Jerevanu izgubila od Italije rezultatom 1:3.

Poslije 5. kola, prvo mjesto u grupi ”J” zauzima Italija sa maksimalnih 15 bodova, Finska je druga sa 12, a slijede Bosna i Hercegovina sa 7, Armenija 6, Grčka 4 i Lihtenštajn bez ijednog osvojenog boda.