Sportske novosti

Remi Bosne i Hercegovine i Grčke na Bilinom polju (2:2)

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine u drugom kolu grupe ”J” kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2020. godine večeras u Zenici je remizirala 2:2 protiv selekcije Grčke, javlja Anadolu Agency (AA).

Reprezentacija BiH je povela već u 10. minuti golom Edina Višće. Samo pet minuta kasnije BiH je vodila sa 2:0 odličnim pogotkom Miralema Pjanića iz slobodnog udarca.

Grčka je uspjela smanjiti na 2:1 golom Konstantinosa Fortounisa u 64. minuti iz penala.

Minut kasnije reprezentacija BiH je ostala sa igračem manje nakon što je Pjanić zaradio direktan crveni karton.

Selekcija Grčke je u 85. minuti izjednačila na 2:2 golom Dimitriosa Kolovosa, što je bio i konačan rezultat meča.

Selekcija Italije je u istoj grupi kao domaćin u Parmi deklasirala slabašni Lihtenštajn rezultatom 6:0.

Ranije danas reprezentacija Finske je u okviru grupe ”J” u gostima savladala selekciju Armenije s 2:0.

Švicarska je u grupi “D” u Bazelu remizirala 3:3 protiv reprezentacije Danske. U istoj grupi, Republika Irska je u Dablinu savladala Gruziju rezultatom 1:0.

U grupi “F”, Rumunija je kao domaćin slavila protiv Farskih Ostrva sa 4:1. U istoj grupi, reprezentacija Norveške je u Oslu igrala neriješeno 3:3 protiv Švedske, dok je Malta kod kuće poražena od favorizirane Španije rezultatom 0:2.