Sportske novosti

Remi BiH i Irske u prvoj utakmici baraža za EP 2016

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine sinoć je na stadionu “Bilino Polje” u Zenici u prvoj utakmici baraža za plasman na Euro 2016 odigrala neriješeno 1:1 sa reprezentacijom Republike Irske, javlja Anadolu Agency (AA).

BiH je prvu ozbiljniju šansu imala u 11. minuti. Nakon prodora Mensura Mujdže po desnoj strani, sa ivice šesnaesterca šutirao je Miralem Pjanić, ali je njegov udarac otišao preko gola.

Reprezentacija BiH je u 22. minuti imala novu šansu kada je Edin Višća centrirao, a na prvoj stativi loptu je dočekao Vedad Ibišević, ali njegov udarac odlazi pored gola.

BiH je i u 33. minuti stvorila novu priliku kada je Edin Džeko uposlio Višću čija lopta dolazi do Ervina Zukanovića koji šutira glavom pravo u irskog golmana.

Irci su u 40. minuti uputili dobar centaršut sa desne strane, ali je lopta završila pored gola.

Višća je imao priliku u 71. minuti kada je nakon akcije na lijevoj strani, lopta došla do Višće čiji lagani udarac zaustavlja golman Irske.

Selekcija Irske je povela u 82. minuti utakmice golom Robbie Bradyja, dok je BiH izjednačila preko Edina Džeke u 85. minuti.

Do kraja utakmice nije bilo golova pa je prva utakmica baraža u Zenici završena neriješenim izhodom.