Sportske novosti

Najveći uspjeh bh tenisa: Džumhur porazio trećeg igrača svijeta VIDEO

Damir nije najbolje otvorio set, a na prvi servis našeg tenisera Švicarac je napravio break i poveo s 2:0. Ipak, Džuhur je Wawrinki milo za drago vratio u sedmom gemu kada mu je oduzeo servis i prvi set vratio u egal.

Do kraja seta oba tenisera su zadržala svoj servis. Nijedan nije imao priliku za break, a u tie-breaku bolju igru je prikazao naš teniser i zasluženo slavio sa 7:4 za vodstvo od 1:0 u setovima poslije 41 minutu igre.

Sjajnu igru iz finiša prvog seta trenutno 77. igrač s ATP ranking-liste prenio je i u drugi set. Nakon što je do treći gem riješio u svoju korist bez izgubljenog poena i poveo s 2:1, u narednom gemu popularni Džumi je napravio breka i stigao do vodstva od 3:1.

Peti gem je izgledao tako kao da je Damir treći igrač svijeta, a Stan 77. Džumhur je ponovo osvojio gem bez izgubljenog poena, a potom je na isti način stigao i do drugog breaka za vodstvo od 5:1. U narednom gemu Wawrinka je uspio napraviti re-break i smanjiti na 5:2, a potom i na 5:3.

U devetom gemu Džumhur je zadržao koncentraciju i iskoristio prvu meč-loptu za veliku, najveću pobjedu u svojoj karijeri do koje je stigao poslije sat i 13 minuta igre.

Damir je i ranije pobjeđivao velika imena svjetskog tenisa i to na značajnijim i jačim turnirima od ovoga, ali nikada u svojoj dosadašnjoj karijeri nije pobijedio teniser plasiranog na trećem mjestu ATP ranking-liste.

Naredni protivnik našem najboljem teniseru u 2. kolu bit će španski teniser Marce Granollers-Pujol, trenutno 36. teniser s ATP liste.