Sportske novosti

Kvalifikacije za SP 2018: Zmajevi opet rasturili Estonce u Zenici

Nacionalni tim BiH je pružio mnogo bolju igru u oba poluvremena te zasluženo došao do pobjede u grupi H na samom startu kvalifikacija Reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je na Bilinom polju u Zenici pobjedila selekciju Estonije rezultatom 5:0 u prvom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. godine u Rusiji, javlja Anadolu Agency (AA).

Nacionalni tim BiH je pružio mnogo bolju igru u oba poluvremena te zasluženo došao do pobjede u grupi H na startu kvalifikacija.

Prednost reprezentaciji BiH je donio Emir Spahić već u 7. minuti, a povećao je Edin Džeko u 23. iz jedanaesterca nakon što ga je srušio golman Estonije Mikhel Aksalu.

Treći pogodak postigao je Haris Medunjanin u 71. minuti izvanrednim udarcem iz voleja izvan šesnaesterca na centaršut Miralema Pjanića.

U listu strijelaca se u ovom meču upisao i Vedad Ibišević u 83. minuti kada je postigao pogodak glavom na asistenciju Danijela Milićevića, dok je Spahić postigao svoj drugi pogodak za konačnih 5:0 u drugoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena.