Kompletirano četvrto kolo SC Business lige: BH Pošta slavila u derbiju kola

Telecom u derbiju slavio protiv ViK-a, Tržnice na krilima Imamovića savladale Pokop
U ponedjeljak navečer dvorani Amel Bečković u Vogošći odigrana su četiri susreta 4. kola desete sezone SC Business lige.

U dvorani Amel Bečković u Vogošći odigrana četiri susreta 4. kola desete sezone SC Business lige.

Pokop je u prvom duelu poražen o Tržnica sa 6:2, da bi u drugom susretu Telecom sa 6:3 savladao ekipu ViK-a. Treći meč je sa rezultatom 3:2 dobila Addiko Banka protiv Bazena Otoka, da bi u posljednjem meču Securitas sa 2:1 savladao DB Schenker.

Pokop – Tržnice Sarajevo 2:6 (Pleh x2 / Imamović x3, Salić x3)

Tržnice su odlično otvorile meč, pa su već u prvom minutu preko Salića došli do prilike, međutim Bihorac se odmah na startu istakao odličnom intervencijom.

Nakon pritiska Tržnica, Pokop je krenuo u napade, te u 6. minutu preko Pleha dolaze do vodstva, da bi isti igrač dvije minute poslije zatresao mrežu za 2:0 u korist ”Grobara”.

Brzo vodstvo Pokopa nije zbunilo igrače Tržnice, koji u 11. minutu preko večeras agilnog Salića dolaze do smanjenja prednosti na 2:1.

Do kraja poluvremena nije bilo promjene rezultata, pa se na odmor otišlo sa vodstvom Pokopa od 2:1.

U drugo poluvrijeme gosti su ušli odlično, a Damir Salić je pokazao da je večeras izuzetno raspoložen, te je u 24. minutu iz veoma teške situacije zatresao mrežu Bihorca za poravnanje rezultata.

U 25. minutu kardinalnu grešku prave Jurić i Žiga, a ovaj drugi nesmotreno šalje loptu prema svom golmanu koju presjeca Imamović i pogađa za preokret Tržnica na ovom meču.

Imamović se odlično snašao i u 30. minutu, pa prolazi svog čuvara, te atraktivno vara golmana domaćih i tako dovodi Tržnice do vodstva od 4:2.

Samo minut poslije Imamović je ponovo neumoljiv pa sa trećim pogotkom u samo šest minuta vjerovatno riješava dilemu oko pobjednika ovog susreta.

Do kraja meča Salić je uspio doći do svog trećeg pogotka na susretu i tako postavito konačan rezultat od 6:2 u korist gostiju.

Opširniji izvještaj možete pročitati ovdje.

Raspucani Ligata nosio svoju ekipu do trijumfa protiv Telemacha, BH Pošta slavila u derbiju kola

Večeras je u dvorani Amel Bečković u Vogošći kompletirano 4. kolo desete sezone SC Business lige.

U četvrtak je u dvorani Amel Bečković u Vogošći kompletirano 4. kolo desete sezone SC Business lige.

ZAMM mC/Liga Bez Briga je na krilima Jasmina Ligate stigao do pobjede nad Telemachom, da bi Domovi Zdravlja nakon preokreta slavili protiv DDC MLS-a. BH Pošta je u derbiju kola trijumfovala nad Bosnalijekom, dok je meč Javnog Servisa i Klasa registrovan službenim rezultatom.

ZAMM mC/Liga Bez Briga – Telemach 8:1 (Ligata x5, Hodžić x2, Habibija / Čomor)

ZAMM je odmah krenuo silovito pa u prvih sedam minuta preko Ligate stižu do vodstva od 2:0.

Domaći su u nastavku poluvremena i dalje bili opasniji, međutim rezultat se nije mijenjao sve do 19. minuta kada Hodžić pogađa za 3:0, te se sa ovim rezultatom odlazi na odmor.

U drugom poluvremenu Telemach je zaigrao mnogo bolje, pa u 21. minutu preko Čomora dolaze do smanjenja prednosti.

Otpor i lijepa igra Telemacha je trajala do 30. minute kada Ligata postiže svoj treći pogodak na meču i domaće dovodi do prednosti od 4:1.

Do kraja meča Habibija se upisao u strijelce, dok su Hodžić i Ligata popravili svoj učinak, sa još jednim, odnosno dva pogotka i tako svojoj ekipi donijeli visoki trijumf od 8:1 nad Telemachom.

ZAMM mC/Liga Bez Briga: Hasanspahić, Mujezinović, Mršo, Mulahmetović, Habibija, Muftić, Smajić A., Sokolar S., Hodžić, Sokolar Ah., Sokolar Ad., Smajić F., Žilić.

Telemach: Šalaka, Čomor, Hodžić, Čović, Lemezan, Galić, Durić, Berilo, Beganović, Šušnjević, Zahirović, Šimić, Ridžal, Banduka, Sokolović, Mastilo, Mirvić, Rakanović, Kasapović, Peljto.

DDC MLS – Domovi Zdravlja KS 3:6 (Cernica, Aljović, POzderac / Hasanspahić x3, Šahmanija, Nezić, Hodžić)

DDC MLS je odlično ušao u meč i već nakon par minuta preko Cernice dolaze do vodstva od 1:0.

Njihovo radovanje nije dugo trajalo pa su Domovi Zdravlja KS samo nakon par minuta preko Hasanspahića došli do izjednačenja.

Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao, pa se na odmor otišlo sa 1:1 na semaforu.

U drugom periodu DDC odlično kreće, pa odmah na samom startu preko Aljovića dolaze do novog vodstva.

Nakon novog vodstva koncentracija u odbrani kod DDC MLS-a je popustila, što koriste Domovi Zdravlja i preko Šahmanije u 26. minutu stižu do poravnanja.

Dobra atmosfera je ponijela Selmanovićevu ekipu pa već u narednom minutu preko Nezića prvi put na ovom susretu dolaze do vodstva.

DDC MLS je odlično zaigrao sredinom poluvremena, te su se našli u nekoliko prilika koje ne koriste, a da stvar bude gora po njihovu ekipu, Mustafić nesmotreno ruši Nezića nakon čega Bajrović dosuđuje kazneni udarac, a sa šest metara siguran je Hasanspahić koji je tako povisio vodstvo Domova Zdravlja na 4:3.

Odmah po primljenom pogotku Pozderac je izveo odličnu solo akciju i zatresao mrežu Domova Zdravlja KS, te tako smanjio prednost na 4:3.

Igrao se 35. minut kada je Hasanspahić poveo odličan kontranapad i asistirao za Hodžića koji sa gol linije ubacuje loptu u mrežu za vodstvo od 5:3.

Do kraja meča Hasanspahić je stigao do trećeg pogotka na meču i tako postavio konačnih 6:3 u korist Domova Zdravlja KS.

Ostatak izvještaja možete pročitati ovdje.