Sportske novosti

Juniorsko EP za košarkaše: Sigurna pobjeda BiH nad Litvanijom VIDEO

Juniorska (U18) košarkaška reprezentacija BiH upisala je i drugu pobjedu na Evropskom prvenstvu “A” divizije u turskom Samsunu. U drugom kolu grupe “C” bh. juniori su u jednom od derbija dana savladali Litvaniju rezultatom 79:70 (19:15, 19:17, 16:20, 25:18), javlja Anadolu Agency (AA).

Od samog početka utakmice BiH je preuzela kontrolu nad rezultatom. U pojedinim trenucima prvog poluvremena izabranici Josipa Pandže imali su i dvocifrenu razliku, ali su na odmor otišlo sa šest poena prednosti (38:32).

U trećoj četvrtini bh. juniori odigrali su dosta loše, pa su Litvanci u jednom trenutku preuzeli vodstvo. No, samo nakratko, jer se bh. tim konsolidovao i u posljednjih deset minuta ušao s dva poena prednosti. U zadnjoj četvrtini potpuna dominacija BiH, koja je na kraju slavila.

Uz Darka Talića, koji je ubacio 20 poena, istakli su se Džanan Musa sa 17 koševa i devet skokova, te Amar Gegić s 13 poena.

Kod Litvanaca najbolji je bio Tadas Sedekerskis koji je imao sjajan učinak od 25 poena, 12 skokova i pet asistencija.

BiH će u trećem kolu grupe “C” u nedjelju igrati protiv Latvije s početkom u 18.45 sati.