Sportske novosti

Historijski uspjeh: Albanija se pobjedom direktno plasirala, Srbija ne ide na EURO 2016

U posljednjim mečevima u grupi I, u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u fudbalu 2016. godine, Srbija je kao domaćin izgubila od Portugala rezultatom 1:2, dok je Albanija u gostima pobjedila Armeniju 0:3 i na taj način se po prvi put direktno plasirala na prvenstvo

Reprezentativci Srbije dobro su ušli u meč, ali svoju prvu šansu za gol nisu realizovali. Od petog minuta, gosti su pogotkom Nanija poveli sa 1:0, što je bio i rezultat sa kojim je završeno prvo poluvreme.

Nakon pauze, reprezentativci Srbije su nastavili sa inicijativom, da bi u 65. minutu izjednačili pogotkom Zorana Tošića, na asistenciju Aleksandra Kolarova. Portugal je nakon 13. minuta od izjednačenja opet poveo, čime je Mutinjo, strijelac drugog gola, postavio konačan rezultat ove utakmice.

Utakmica Srbija-Portugal još prije odigravanja nije imala nikakav rezultatski značaj, jer je Portugal prije posljednjeg kola sigurno sebi obezbjedio prvo mjesto u grupi i učešće u Francuskoj, dok se za Srbiju znalo da nema šanse da se kvalifikuje.

Fudbalska reprezentacija Albanije je kao gost, u meču protiv Armenije, odlazak na EURO 2016, obezbjedila u prvom poluvremenu, kada je sa 2:0 vodila u 23. minutu utakmice. U drugom poluvremenu, u 72. minutu, pogotkom albanskog reprezentativca Kukelija postavljen je i konačan rezultat, 3:0 za Albaniju.

Prije posljednje odigrane utakmice, Albanija se nalazila na trećem mjestu u grupi, sa poenom manje od Danske. Ovom pobjedom, albanski fudbaleri su ’prešli’ Dance, koji će za učešće na prvenstvu svoju šansu potražiti u baražu.

Evropsko prvenstvo u fudbalu igra će se od 10. juna do 10. jula 2016. godine u Francuskoj.