Sportske novosti

FK Sarajevo i Galatasaray u prijateljskoj utakmici odigrali 3:3

Lijepu fudbalsku predstavu odigrali su Sarajevo i Galatasaray u prijateljskoj utakmici odigranoj na Olimpijskom stadionu Asim Ferhatović Hase – Koševo pred blizu 10.000 gledalaca. Revija golova okončana je bez pobjednika rezultatom 3:3, javlja reporter Anadolu Agency (AA).

Goste iz Istanbula poveli su u 13. minuti golom Olcana Adina na dodavanje Umuta Buluta. Samo desetak minuta kasnije Galatasaray je udvostručio svoje vodstvo. Ovoga puta po desnoj strani je prošao Tarik Camdal centrirao je na vrh peterca odakle usamljenom Sinanu Gumusu nije bilo teško da savlada nemoćnog Emira Plakala. Ipak, u 27. minuti Sarajevo je uzvratilo. Haris Duljević je nakon solo prodora lijepo pogodio za 1:2. U finišu prvog poluvremena domaćin se potpuno vratio u utakmicu. Amer Bekić je lijepo reagovao nakon centaršuta Ahmeda Kallasija i glavom zatresao mrežu za 2:2.

Odmah na otvaranju drugog dijela Sarajevo je napravilo potpuni preokret. Strijelac je još jednom bio Amer Bekić. No, stvari je na početak vratio prelijepim golom u 70. minuti Batuhan Ergun.

Ogled sa velikanom turskog i evropskog fudbala rukovodstvo Sarajeva je iskoristilo kako bi se i zvanično oprostilo od svojih nekadašnjih igrača Alena Škore i Emira Obuće. Njih dvojica su počeli utakmicu da bi nakon desetak minuta uz aplauze sa tribina napustili igru.

Prijateljskim susretom protiv Galatasaraya, “bordo” tim je počeo obilježavanje 70. godišnjice postojanja kluba.

Vrijedi istači da je utakmica počela učenjem fatihe i minutom šutnje za žrtve serije terorističkih napada u Parizu u petak uvečer.