Sportske novosti

Evropsko prvenstvo u košarci za kadete: BiH izgubila od Crne Gore

Kadetska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine pružila je još jednu dobru partiju na Evropskom prvenstvu koje se igra u litvanskom Kaunasu, ali je na kraju ispustila pobjedu protiv Crne Gore

Tako su naši mladi reprezentativci poraženi u prvoj utakmici druge grupne faze od Crnogoraca rezultatom 77:73.

Izabranicima selektora Josipa Pandže ovo je bio drugi poraz na prvenstvu, nakon što su prethodno izgubili od Finske, a ranije su savladali Srbiju i Italiju.

Naša reprezentacija je nakon prvih deset minuta igre imala prednost od tri poena (18:15), a na odmor smo otišli sa dva poena viška – 43:41.

Pauza je itekako prijala igračima BiH, pa su u trećoj dionici konstantno zatrpavali protivnički koš, a dobru igru pružili su i u odbrani. U posljednjih deset minuta igre ušlo se pri rezultatu 67:54 i već tada je izgledalo da je naša reprezentacija nadomak trijumfa.

Na kraju se prednost stečena u trećoj četvrtini ispostavila nedovoljnom, a mladi Crnogorci napravili su veliki preokret i u konačnici slavili sa četiri poena razlike – 77:73.

Ponovo je u redovima naše selekcije briljirao fenomenalni Džanan Musa. Ponajbolji igrač prvenstva postigao je 22 poena, te dodao 11 skokova i šest asistencija.

Odlično su ga pratili Sikiraš sa 15 poena, sedam skokova, Čerkezović (14 poena, 10 skokova), te Čampara sa 12 koševa, ali sve to nije bilo dovoljno za trijumf.