Sportske novosti

Euro U17: Prva pobjeda bh. kadeta na evropskom takmičenju

Kadetska reprezentacije Bosne i Hercegovine pobijedila je selekciju Ukrajine rezultatom 2:1, u utakmici trećeg kola grupe B na Evropskom prvenstvu u Azerbejdžanu  Kadetska reprezentacije Bosne i Hercegovine pobijedila je selekciju Ukrajine rezultatom 2:1, u utakmici trećeg kola grupe B na Evropskom prvenstvu u Azerbejdžanu, javlja Anadolu Agency (AA).

Bitno je napomenuti da je ovo vrlo bitna pobjeda za kadetsku selekciju BiH, obzirom da je prva pobjeda kadeta na evropskom takmičenju.

Strijelac oba pogotka za bh. tim bio je Benjamin Hadžić koji u 38. minuti utakmice zatresao mrežu protivnika, čime je BiH povela 1-0. Samo tri minuta kasnije, Hadžić je ponovo bio precizan i vodstvo svog tima povećao na 2-0, to je bio i rezultat prvog poluvremena.

Jedini i posljednji gol na utakmici postigao je Ukrajinac Andrij Kulakov, tako što je pogodio u 69. minuti i smanjio na 2-1.

BiH je takmičenje u Azerbejdžanu okončala s tri boda na trećem mjestu. Prva na tabeli je Njemačka sa sedam, druga je Austrija sa šest, a posljednja je Ukrajina sa jednim osvojenim bodom.