Sportske novosti

Dubaiji: Nakon Wawrinke, Džumhur savladao i Granollersa

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur se pobjedom nad Marcelom Granollersom rezultatom 2:0 u setovima plasirao u četvrtfinale ATP 500 turnira u Dubaiju.

On je plasmanom u četvrtfinale osvojio 90 bodova što bi na narednoj ATP listi trebalo da mu donese rekordan plasman.

Džumhur je prvi servirao i španski teniser je odmah imao tri vezane break-lopte, no nije ih iskoristio i bh. teniser je poveo sa 1:0.

Potom je uslijedilo pet gemova u kojima je viđeno isto toliko breakova, a Džumhur je na svoj servis bio siguran u sedmom gemu i poveo sa 5:2.

Četvrtfinalni duel sa Haaseom

Oba tenisera su zatim osvojila svoje servis-gemove i nakon 40 minuta igre Džumhur je riješio prvi set u svoju korist rezultatom 6:3.

Početak drugog seta pripao je Granollersu koji je odmah u drugom gemu napravio break i ubrzo poveo sa 3:0. Prednost od jednog breaka imao je sve do sedmog gema kada mu Džumhur oduzima servis, a potom i u svom narednom servis-gemu dolazi do izjednačenja (4:4).

Nakon toga je Džumhur napravio još jedan break i dobio priliku da servira za meč pri rezultatu 5:4. Džumhur je bio siguran na svoj servis iskoristivši drugu meč-loptu za konačnih 6:3, 6:4 nakon sat i 16 minuta igre.

U četvrtfinalu Džumhur će igrati protiv Robina Haasea koji je sa 2:1 (3:6, 6:3, 6:4) savladao Tomaša Berdycha. Džumhur je već dva puta u karijeri igrao protiv Holanđanina, te je slavio oba puta.

Džumhur je u utorak na ATP-turniru u Dubaiju pobijedio drugog nosioca i trećeg igrača svijeta, Švicarca Stana Wawrinku, rezultatom 7:6, 6:3.