Sportske novosti

Davis cup meč BiH – Tunis: Veliki preokret Brkića i Bašića za vodstvo 2:1

Do trijumfa sa 3:2 u setovima BiH je došla nakon što je tunižanski Malek Jaziri i Skander Mansouri poveo sa 2:0. Ipak, Brkić i Bašić su se u trećem setu probudili i u nastavku meča igrali sjajan tenis. Na kraju su slavili sa 6:7, 4:6, 6:3, 7:5 i 6:4  Teniseri BiH i Tunisa u zeničkoj areni igraju susret prvog kola Druge grupe Euroafričke zone Davis cupa, a nakon dubl meča domaća selekcija vodi sa 2:1. Bh. kombinacija Tomislav Brkić i Mirza Bašić do drugog poena stigla je u šokantnom meču poslije velikog preokreta, javlja Anadolu Agency (AA).

Do trijumfa sa 3:2 u setovima BiH je došla nakon što je tunižanski Malek Jaziri i Skander Mansouri poveo sa 2:0. Ipak, Brkić i Bašić su se u trećem setu probudili i u nastavku meča igrali sjajan tenis. Na kraju su slavili sa 6:7, 4:6, 6:3, 7:5 i 6:4.

U nedjelju, trećeg dana, igraće se singl mečevi, a borbu za poene otvoriće u 13 sati Bašić i Jaziri u ovom ogledu najbolje rangirani teniseri obje zemlje. U slučaju da Tunis izjednači na 2:2 na teren će izaći Brkić i Anis Ghorbel. No, ukoliko BiH dođe do trećeg poena i pobjede može se dogoditi da u posljednjem meču selektori daju priliku drugim igračima.

Pobjednik susreta BiH – Tunis u drugom kolu sastaće se sa boljim iz duela Turska – Bugarska koji se igra u Ankari u kojem je domaćin nakon prvog dana vodio sa 2:0.