Vi ste ovdje
Home > Vijesti > Vijesti iz zemlje > Brojna takmičenja drugog dana EYOF-a

Brojna takmičenja drugog dana EYOF-a

Na Jahorini se od 09:00 do 12:00 održava slalom trening (Staza Željo), a od 10:00 sati možete upratiti giant slalom trku za momke na stazi Prača

 Drugog takmičarskog dana Evropskog olimpijskog festivala mladih na programu su brojna dešavanja na svim otvorenim borilištima, javlja Anadolu Agency (AA).

Na Jahorini se od 09:00 do 12:00 održava slalom trening (Staza Željo), a od 10:00 sati planirana je slalom trka na stazi Prača.

Na Bjelašnici gdje je planiran snowboard slope style, program počinje od 09:00 ujutro sa treningom za muškarce, a već u 09:30 počinje polufinale.

Od 10:15 počinje trening za žene, a 15 minuta poslije i kvalifikacije i polufinale u ovoj disciplini.

Finale bi trebalo početi u 12:20, ali kako je kvalifikaciona utrka za žene juče odgođena zbog loših vremenskih uslova, te se mora održati danas.

Na Igmanu su planirane utrke u skijaškom trčanju – Utrka na 5 km za žene je zakazana za 10:00 sati ujutro, a odmah poslije nje slijedi utrka za muškarce na 7.5 km, sa startom u 12:00 sati.

Na Dvorištima od sutra također startaju takmičenja, i to u biatlonu. Tako od 10:00 ujutro možete gledati sprint za muškarce na 7.5 km, a od 13:00 i sprint za žene na šest kilometara.

Užurbano će biti i na zatvorenim borilištima, pa tako u Skenderiji možete pratiti brzo klizanje od 10:05 ujutro, kada počinje utrka na 500 metara. Nakon toga, od 12:45 počinje polufinalna utrka – štafeta na 3000 metara.

Od 15:30 do 20:10 u Skenderiji će se održati trening u umjetničkom klizanju za djevojke, a zatim i momke.

Utakmice hokeja na ledu u Zetri počinju u 15:00 sati kada snage odmjeravaju Rusija i Švicarska, dok druga utakmica počinje u 19:30 kada igraju Slovačka protiv Bjelorusije.

Karling je i danas u sportsko poslovnom centru “Peki” Pale, a program počinje u 09:30 sa mečevima između Austrije i Rusije, Turske i Danske; Velike Britanije i Mađarske.

Mečevi Norveška – Poljska; Švicarska – Italija; Hrvatska – Slovenija počet će u 13:30 sati, Rusija – Švicarska u 15:00 sati ; Turska – Velika Britanija; Češka – Mađarska; Rusija – Danska 17:00; A dan zatvaraju Slovačka i Bjelorusija mečem u 19:30 sati.

akos.ba

Akos.ba pratite putem aplikacije za Android i društvenih mreža Facebook | Instagram | Twitter.

Top