Sportske novosti

BiH u četvrtfinalu Eurobasketa u Litvaniji: Kadeti pobjedili Hrvatsku sa 27 razlike

BiH u četvrtfinalu Eurobasketa u Litvaniji

Kadetska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je Hrvatsku i plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva kojem je domaćin Litvanija.

Izabranici selektora Josipa Pandže potvrdili su ulogu favorita i slavili su uvjerljiv trijumf rezultatom 86:59, te se tako iskupili za poraze protiv Finske i Crne Gore.

Naši momci odlično su otvorili utakmicu i prvi period igre riješili u svoju korist sa 11 poena prednosti (22:11). I u drugoj dionici Musa i društvo držali su utakmicu u svojim rukama, te su do poluvremena otišli na plus 16 (44:28).

No, tu su Pandžini izabranici nisu zaustavili. Naprotiv, u trećoj četvrtini dodali su gas i ovaj period igre riješili u svoju korist sa 24:13, te nisu imali problema da veliku prednost sačuvaju do kraja.

Hrvati nisu imali odgovor na igru našeg četverca Čampara (21 poen), Musa (17), Sikiraš (12) i Janković (10) koji su ukupno postigli više poena nego kompletna reprezentacija Hrvatske!

Naša reprezentacija osvojila je drugo mjesto u grupi F i igrat će protiv trećeplasirane ekipe iz grupe E, a to je Njemačka.