Sportske novosti

Bh. košarkaši savladali Armeniju: Nastavljaju kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je danas u gostima selekciju Armenije rezultatom 66:83, u posljednjoj pretkvalifikacionoj utakmici za Svjetsko prvenstvo 2019. godine u Kini, javlja Anadolu Agency (AA).

Košarkaški “zmajevi” tako su se plasirali u kvalifikacije kao drugoplasirana ekipa pretkvalifikacione grupe, zajedno sa selekcijom Švedske, koja je plasman već osigurala.

Nešto neizvjesniji prvi dio utakmice gdje reprezentacija BiH na odmor otišla s tri razlike, a rezultat je bio 44-41.

BiH je vrlo ofanzivno ušla u drugo poluvrijeme čiji su košarkaši postigli tri trojke za manje od dvije minute. U nastavku igre mnogo kvaltitetnija igra bh. košarkaša od Armenije, a pet minuta prije kraja utakmice BiH je imala razliku od 14 koševa. Rezulat je na kraju bio 66:83.

Reprezenacija BiH je u Armeniju otputovala bez selektora Duška Vujoševića, koji zbog zdravstenih problema nije krenuo na put. Reprezentativce je predvodio Vujoševićev prvi pomoćnik Mensur Bajramović.